Excel Eğitimi ve Danışmanlığı


Kurumunuzdan yapılacak talep üzerine Dünya'nın sayılı uzmanları tarafından ileri düzey Excel ve Excel makro programlama eğitimi kurumunuzda hazırlayacağınız özel sınıflarda verilmektedir. Excel veya Excel makro konusunda ileri düzey danışmanlık hizmetlerimiz de uzaktan veya yerinizde sunulabilmektedir.

Teklif almak için şirketimizin Satış ve Pazarlama Uzmanı Sn. Şeyda Karaoğlan ile iletişime geçebilirsiniz ( ).

blog_2

"VLOOKUP Hakkında Herşey" E-Kitabı

Bu e-kitapcık, İleri Excel kullanıcılarını diğerlerinden ayıran en temel konu olan VLOOKUP ve benzeri fonksiyonlara ayrılmıştır. Excel kullanıcıları ikiye ayrılır, VLOOKUP yapabilenler ve VLOOKUP yapamayanlar. VLOOKUP yapabilenler önemli bir eşiği atlamış, Excel’i fethetmiş sayılır.

Temel VLOOKUP kullanımı ile başlayıp, MATCH ile istediğimiz kolondan VLOOKUP yapmayı, iki veya daha fazla kolon üzerinde VLOOKUP yöntemini, INDEX - MATCH ile soldaki değere ulaşma yöntemini, VLOOKUP ile birlikte kullanılan diğer teknikleri göreceğiz.

Bu kitap VLOOKUP konusunda bildiğim herşeyi içeriyor, umarım beğenirsiniz, umarım işinize yarar.

E-kitabı indirmek için tıklayın...

blog_2

"Profesyoneller İçin 102 Excel Makro"

Excel ve VBA bilen, bilgisini genişletmek isteyenler için bu kitap tam bir hazinedir. Bu kitap Excel makroları etkin şekilde kullanmanız, Excel VBA'nın limitlerini zorlamanız için hazırlandı. Kitap ya ileri derecede programlama bilgisine sahip olup Excel VBA'yi tanımak isteyenleri ya da Excel'i gündelik hayatında çok yoğun kullanıp, VBA ile neler yapılabildiğini öğrenmek isteyenleri hedeflemektedir.

Konu örnekleri gerçek hayatta işinize yarayacak şekilde seçildi. Bu bilgilerle Excel tablolarınızı SQL veri tabanlarından doldurabilecek, Internetten verileri Excel'e otomatik aktaracak, ülke veya şehir haritalarını renklendirebilecek, Outlook ile otomatik postalar gönderebileceksiniz. Excel şeridine kendi sekmelerinizi ve düğmelerinizi ekleyerek profesyonel Excel eklentileri yapabileceksiniz.Kitabı bitirdiğinizde "Excel'de yapılamaz" dediğiniz işlerin ne kadar azalmış olduğunu göreceksiniz.

Örnekleri indirmek için tıklayın...

Kitabı satın almak için aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.

d&r : Profesyoneller için 102 Örnekle Excel Makro          idefix: Profesyoneller için 102 Örnekle Excel Makro          KitapYurdu :Profesyoneller için 102 Örnekle Excel Makro
blog_2

"Herkes İçin 101 Excel Makro"

Excel uzmanı Okan Emir'in hazırladığı bu kitap, tüm Excel kullanıcılarını Excel konusunda profesyonelleştirmek için hazırlandı. Excel'de belli bir seviyede olan fakat bu konuda uzmanlaşıp, profesyonel bir Excel kullanıcısı olmak isteyen herkes için kaçırılmayacak bir kitap. Bu kitapla, Excel'de kendi makrolarınızı oluşturup, çalıştırabileceksiniz. Ayrıca dizin ve dosya komutlarını ve dosya fonksiyonlarını öğreneceksiniz. Veri tiplerinden değişken kullanımına, hata kodlarından komut ve fonksiyon listelerine kadar Excel konusunda uzmanlaşmanızı sağlayacak tüm konuları bu kitapta bulacaksınız.

Örnekleri indirmek için tıklayınız...

Kitabı satın almak için aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.

idefix: Herkes İçin 101 Excel Makro          d&r : Herkes İçin 101 Excel Makro          Pusula : Herkes İçin 101 Excel Makro          KitapYurdu : Herkes İçin 101 Excel Makro

blog_2

"Finansal Uygulama Örnekleriyle İleri Excel"

Excel'i biliyorsunuz ama bildikleriniz size yeterli gelmiyor. Ya da Excel ile ilgili her şeyi öğrenip, Excel'de uzman olmak istiyorsunuz. İşte bu kitap sizin için yazıldı! Excel ile ilgili bilmek ve öğrenmek istediğiniz her şeyi bu kitapta bulabilirsiniz. Kitap ile birlikte internet sitemizden ücretsiz olarak indirebileceğiniz Excel Sayfaları üzerinde alıştırmalar yapabilecek ve yine aynı sayfalar üzerinde örnek uygulamaları inceleyebileceksiniz. Finansal uygulama örnekleri ve ayrıntılarıyla ele alınan fonksiyonların yanı sıra, Okan Emir'in tavsiyeleri ve ipuçlarıyla Excel'e tamamen hakim olmanızı sağlayacak olan kitap, konuların rahat anlaşılması ve grafiklerin kolay anlaşılması için baştan sona renkli basıldı.

İçindekiler

Tavsiyeler

Pratik Bilgiler

Örnek Dosyalar

Kitabı satın almak için aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.

idefix: Herkes İçin 101 Excel Makro          d&r : Herkes İçin 101 Excel Makro          Pusula : Herkes İçin 101 Excel Makro          KitapYurdu : Herkes İçin 101 Excel Makro

blog_2

Yazar Hakkında...

Okan Emir ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği 1987 mezunudur. Askerlik görevi sonrası 1990-1992 yıllarında ODTÜ’de MBA dersleri alırken Bilgisayar Müh. bölümünde asistanlık yapmıştır. 1992 yılında bankacılık alanında program geliştirmek üzere Mona Ltd. şirketine ortak olmuş, 1994’de Vega Bilgisayar Hiz. Ltd. Şti’ni kurmuştur. 19 yıldır Vega Bilgisayar Hiz. Ltd. Şti’nde yönetici olarak çalışmakta, yurtiçinde ve yurtdışında bulunan müşterilerine danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Yazdığı bir finansal analiz programı 150’den fazla ülkede kullanılmış, program tanıtımı ve eğitimi için 20’den fazla ülkeye ziyarette bulunmuştur.

Bugün halen ekibiyle birlikte uluslararası bir firma için Avrupa bölgesine Excel makro desteği vermekte ve dashboardlar üretmektedir. ABD bazlı müşterilerine Teradata SQL desteği sağlamakta, ürettiği özel programların desteğini dünya genelinde vermektedir. 2006 yılında ürettiği RapKon isimli Excel Add-in Türkiye’de 37, Kıbrıs’ta 9 bankada yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Yaklaşık 20 yıldır Excel kullanmakta olan yazarımız, 10 yılı aşkın süredir de profesyonel Excel makroları üretmektedir. Zaman buldukça İstanbul ODTÜ Mezunları derneğinde, bölge üniversitelerinde, bankalarda ve şirketlerde “İleri Excel Eğitimi” vermektedir.

Serbest dalış branşında 2001, 2002 Türkiye Şampiyonlukları vardır.